5 hiba, amit ne kövess el gumiszalagos edzés közben
A gumiszalagok megjelenésük óta töretlen népszerűségnek örvendenek. Az eszköz sikerének kulcsa az, hogy ideális társ otthoni és edzőtermi edzéseid alkalmával. A zsebedben is elfér és bárhová magaddal tudod vinni.
Olvasási idő: 4 perc
A gumiszalag
A gumiszalag alkalmas kisebb izomcsoportok megmozgatására, amit hagyományos súlyzós edzésekkel nehézkesen vagy egyáltalán nem tudnál kivitelezni. A TheraBand gumiszalag abban különbözik más társaitól, hogy tudományosan bemért, így ki tudod számolni, hogy hány kg-nak megfelelően végzed az edzéseidet, így egy új szintre emeli a rugalmas ellenállásban rejlő lehetőségeket. Ezzel együtt pedig folyamatosan mérni tudod, hogy mennyit fejlődtél az edzések során.
A gumiszalagos edzés
Gumiszalagos edzések előtt fontos, hogy edzettségi szintednek megfelelő szalagot válassz és mindig nézd át a szalagot, az edzésed megkezdése előtt, nehogy véletlenül sérülés legyen rajta. A gumiszalagot sokféleképpen variálhatod, így ezzel az egyszerű eszközzel akár 10-20 új gyakorlatot is beépíthetsz az otthoni vagy edzőtermi edzéseidbe. Kiélheted a kreativitásod és úgy variálhatod a gyakorlatokat, ahogy csak akarod.
Pont ezért jóval sokoldalúbb kihívásokat tudsz majd adni a testednek és így gyorsabb és látványosabb lesz a változás is.
A gumiszalagos edzések hatékonysága kétségtelen, viszont van 5 hiba, amit használat során sokan elkövetnek, pedig egy kis odafigyeléssel ezeket el lehetne kerülni.
Kíváncsi vagy, hogy melyek ezek a hibák?
Kezdjük is a legelején:
1. Ne nyújtsd túl a szalagot, mivel ez balesetveszélyes.
2. Ne viselj ékszereket vagy csatos, esetleg cipzáras ruhát, amibe bele tud akadni a szalag, hiszen elszakadhat az eszköz.
3. Ha olyan feladatot végzel, amihez rögzíteni kell a szalagot, használd a TheraBand ajtórögzítőjét, ami stabilan tartja az eszközt, nem dörzsöli ki a szalagot, és biztonságos megoldást nyújt az ilyen jellegű edzésekhez.
4. Szabadtéri edzések során, ne tekerd a szalagot fa vagy más olyan eszköz köré, ami sérülést okozhat a szalagon, használd inkább a kiegészítő eszközöket.
5. A szalagot a gyakorlatok kivitelezése során ajánlott a megfelelő módon használni és a kezünkre vagy lábukra rögzíteni. Ehhez a gumiszalag gyakorlat füzet nagyszerű segítséget nyújt. Ha téged is érdekel ez a gyakorlat füzet, akkor itt tudsz feliratkozni ahhoz, hogy megkapd.
Az edzéseid után mindenképp érdemes időt szánnod arra, hogy a szalagodat megfelelően ápold. Mivel ez elengedhetetlen ahhoz, hogy a szalag sokáig edzéseid részét képezze.
Mit kell tenned?
Nem kell félórás ápolási procedúrára gondolnod, elég mindössze pár percet szánnod a szalagodra és tökéletes állapotban tudod tartani akár évekig. Mindössze egy kis hintőporra van szükséged, amivel beszórod az edzések után a szalagot és máris készen áll a szalag az újabb edzésekre. A hintőpor segít felszívni a szalagon maradt esetleges izzadságot, meggátolja, hogy a gumiszalag berepedezzen és összeragadjon.
Figyelj oda edzéseid során az itt bemutatott hibákra és garantáltan biztonságosabb és hatékonyabb edzéseket tudsz végezni!
Olvasnál még gumiszalag témában? Olvasd el korábbi blog bejegyzéseinket:
- Hatékony edzés az otthonodban gumiszalaggal
- 3+1 gyakorlat a felsőtest edzésére futás után
- Kisokos TheraBand gumiszalaghoz és gumiszalag hurokhoz 2+2 gyakorlattal
- Hogyan tudod a gumiszalagos edzéseket még hatékonyabbá tenni?
- 3+1 hatékony otthoni bicepsz edzés férfiaknak
- 5 gyakorlat gumiszalaggal a szép és izmos felsőtestért
- 3+1 szuper popsi formáló gyakorlat gumiszalaggal
- 5+1 otthon is elvégezhető gyakorlat gumiszalaggal
- 10+1 érv, hogy miért a TheraBand gumiszalagot válaszd
- 23 gumiszalagos gyakorlat - kezdőknek és középhaladóknak