Hogyan rendezzünk be egy magán gyógytorna rendelőt?

Írta: Oltványi Péter
2020. 02. 10. 10:26:00
Hogyan rendezzünk be egy magán gyógytorna rendelőt?

Sok gyógytornász szakemberben felmerül annak a kérdése, hogy szeretne egy saját gyógytorna magánrendelőt nyitni. Ezzel a cikkel azoknak szeretnénk segítséget nyújtani, akik saját magánrendelő megnyitása előtt állnak vagy régóta foglalkoztatja őket ennek a gondolata, de még nem mertek belevágni egy ilyen sok munkával járó feladatba.

Olvasási idő: 8 perc

Cégünk a Thera-Team Kft. 1995 óta forgalmaz Magyarországon rehabilitációs és gyógytorna termékeket. Úgy gondoljuk, hogy a több mint 25 év szakmai tapasztalatát érdemes megosztanunk azokkal a gyógytornász szakemberekkel, akiknek segítségre lehetünk egy ilyen fontos projekttel kapcsolatban.

Fő célok meghatározása

Egy magán gyógytorna rendelő megnyitása előtt a legfontosabb feladattal a fő üzleti célok meghatározásával kell kezdeni, mint minden más iparágban, és mint minden más üzleti döntés előtt.

A legfontosabb üzleti célokat érdemes leírni és ezeket a célokat kitűzni.

Költségek meghatározása

Egy magán gyógytorna rendelő esetében a legfontosabb költségek lehetnek pl.

  • Ingatlan költsége, ahol a rendelő üzemel (itt lehet bérleti díj, hiteltörlesztés díja, stb.)
  • Várható berendezési költségek (építőipari költségek, bútorok, gyógytorna eszközök, informatikai eszközök, stb.)
  • Milyen fix költségeink lesznek minden hónapban a rendelővel kapcsolatban (várható rezsi költség, egyéb szolgáltatói díjak pl. internet, higiéniai költségek, stb.)
  • Milyen fix költségeink lesznek minden hónapban a vállalkozással kapcsolatban (vállalkozási formától függetlenül lesz könyvelési költség, banki költség, stb.)
  • Milyen változó költségeink lesznek átlagosan egy hónapban a rendelővel kapcsolatban, itt nehéz egy hónapos költséget számolni – úgy érdemes kalkulálni, hogy 1 év alatt pl. milyen összeg lesz ezeknek a költségeknek az értéke és azt célszerű visszaosztani 1 hónapra (elhasznált eszközök várható cseréje, informatikai eszközök cseréje, új bútorok beszerzése, ingatlannal kapcsolatos felújítások költsége, stb.)

Amikor megvannak a kiadások, akkor kell megtervezni a bevételeket

A fenti számokat természetesen sok más egyéb költséggel lehetne még kiegészíteni (pl. utazással kapcsolatos költségek, hitellel kapcsolatos költségek, stb.) ezek egyedi esetenként eltérnek, így azt tudjuk tanácsolni, hogy a költség oldalt érdemes többször átgondolni és átszámolni. A cél, hogy a lehető legtöbb várhatóan ránk vonatkozó költséggel már a rendelő megnyitása előtt számoljunk.

A legfontosabb számokat a bevetéli oldalon a következő kérdések határozzák meg:

  • Hány beteget szeretnénk ellátni 1 munkanap / 1 hét / 1 hónap alatt?
  • Egyedül fogjuk ezeket a betegeket ellátni, vagy a magánrendelőben több gyógytornász fog párhuzamosan dolgozni?
  • Ki lesz a gyógytorna rendelő célcsoportja? (pl. sportolók, a rendelő specializálódik valamilyen speciális mozgásszervi problémára és csak ezeket a betegeket fogja ellátni, stb.)
  • Miben fog többet nyújtani a magánrendelő az állami szakrendelőhöz képest?

Amire még fontos figyelni

Számos üzleti kérdés mellett figyelnünk kell arra is, hogy egy magán gyógytorna rendelőnek számos jogszabálynak kell megfelelnie. A különböző vállalkozási formákkal kapcsolatban az alábbi linken érdemes tájékozódni, majd pedig egy könyvelővel vagy adótanácsadóval konzultálva kiválasztani a legmegfelelőbbet.

Egy gyógytorna rendelő esetében az ÁNTSZ engedély meglét kötelező, erről az alábbi linken lehet bővebb információkhoz jutni. 

Természetesen az engedéllyel és a vállalkozási forma kiválasztásánál is számoljunk azzal, hogy ezeknek a folyamatoknak az átfutási ideje, akár több hónap is lehet, így ezzel mindenképpen számoljunk már a rendelő tervezési szakaszában.

Milyen eszközök kellenek egy kezdő gyógytorna magánrendelő megnyitásakor?

Egy magán gyógytorna rendelő megnyitása előtt kiemelt figyelmet kell fordítani az eszközök beszerzésére, mert a megfelelően kiválasztott termékekkel rengeteget spórolhatunk a jövőben.

A termékek kiválasztásánál a következő szempontokat érdemes figyelembe venni:

  • Mi történik akkor, ha az adott termék tönkremegy?
  • Ha bővíteni szeretnénk a rendelőt és az adott eszközből kellene 1-2 darab, akkor meg tudjuk-e vásárolni könnyedén?
  • Ha fejlődik a betegünk, akkor az adott eszközből tudunk-e biztosítani számára erősebb/nehezebb terméket vagy csak egy másik gyakorlattal valósítható ez meg?

Minőség, garancia

Amikor problémánk adódik egy termékkel, akkor szeretnénk a lehető legrövidebb időn belül megoldást találni a kialakult helyzetre, legyen szó egy meghibásodott kávéfőzőről vagy egy más termékről, pl. egy gyógytorna eszközről.

Egy magán gyógytorna rendelőben, ha egy eszköz tönkremegy garanciaidőn belül, akkor kiemelten fontos, hogy a garanciális ügyintézés ideje a lehető legrövidebb legyen.

A TheraBand termékekre minden esetben 1 év garanciát vállalunk és a hibás termékeket minden esetben új garanciális termékre cseréljük. Amennyiben a hibás terméket személyesen hozza be márkaboltunkba, akkor a garanciális ügyintézés ideje mindössze pár perc és 1 munkanapon belül újra használhatja új termékét a rendelőben.

Megbízhatóság és kiszámíthatóság

Egy üzleti vállalkozás számára a kiszámíthatóság igen fontos.

A „külső” kiszámíthatóság, amire nincs ráhatása a vállalkozásnak mindig kockázatot rejt magába.

A TheraBand márka kiszámíthatóságára a több mint 40 év szakmai tapasztalat a garancia. Amennyiben adott eszközből szükség lenne plusz 1-2 darabra, akkor a TheraBand kínálatában biztosan megtalálja a megfelelő eszközt. A TheraBand 1975 óta folyamatosan gyártja a gumiszalagokat, így ha pár év múlva bővíteni szeretné a rendelő eszköz kínálatát, biztosan elérhetőek lesznek a TheraBand gumiszalagok, így pontosan ugyanolyan termékeket tud vásárolni a későbbiekben is, mint a kezdetekkor, így az eszközök összetétele egységes marad, ami kiemelkedő kiszámíthatóságot eredményez.

Progresszivitás

Gyógytornász szakemberként a beteg folyamatos fizikai fejlődése az elsődleges cél, a fejlődés során azonban az igények is állandóan változnak. A TheraBand márka egyedülálló progresszivitása biztosítja a folyamatos és mérhető fejlődést. Vegyük példának a TheraBand Flexbart (hajlékony gumirúd), ez a termék 4 ellenállási szinten érhető el, így ha egy adott beteg a rehabilitáció kezdeti szakaszában a piros (közepes) ellenállású eszközzel kezd el dolgozni, akkor a fejlődése során lehetősége van erősebb zöld (erős) ellenállású hajlékony gumirúdra váltani. A rehabilitáció végső szakaszában pedig a kék (extra erős) TheraBand Flexbar segítségével tudja erősíteni a sérült területet. Ennek a progresszivitásnak köszönhetően a beteg végig ugyanazzal az eszközzel dolgozik, adott esetben ugyanazt a begyakorolt gyakorlatsort hajtja végig, csak az eszköz ellenállása erősödik, annak megfelelően, ahogy a beteg halad előre a rehabilitációs folyamatban.

A TheraBand eszközök kiszámíthatósága és progresszivitása lehetővé teszi, hogy a jövőben megvásárolhassa ugyanazokat az eszközöket, amiket az indulásnál megvásárolt és a betegek ugyanazokkal a termékekkel végezzék a rehabilitációt a kezdeti lépésektől a végső gyógyulás utáni erősítő szakaszban is.

Eszközök bemutatása

Kezelőágy

Minden rendelőben szükség van legalább egy darab kezelőágyra, melyen a páciens tud tornázni, illetve alkalmas fekvést biztosít akkor, amikor a gyógytornász különböző manuális technikákat alkalmaz a betegeken. A kezelőágynak strapabírónak és nagy teherbírásúnak kell lennie, kiemelt tulajdonságok között említhetjük még a magasságának állíthatóságát és azt, hogy rendelkezzen osztott fekvőfelülettel. Természetesen, ahogy a betegellátás minden területén itt is fokozott figyelmet kell fordítanunk a higiéniai előírások betartására, így a kezelőágynak, ezeknek a feltételeknek is maximálisan meg kell felelnie.

Kiemelten ajánljuk gyógytornászok számára az 1991-ben alapított Dia-Med Kft. által gyártott kezelőágyakat. A termékek megbízhatóságát és magas minőségét MSZ EN ISO 9001:2015 szabvány garantálja, amely alapján az ágyak készülnek. Bővebb információt a kezelőágyakról az alábbi linken talál:

dia-med.hu

Cikka ajánló

Tornaszőnyeg

Az aktív gyakorlatok végrehajtásához a kezelőágy mellett szükséges legalább egy tornaszőnyeggel is berendezni a magán gyógytorna rendelőt. A fő tulajdonságok, amikkel egy tornaszőnyegnek rendelkezni kell:

  • A tornaszőnyeg megfelelő vastagsággal rendelkezzen, legalább 1,5 cm
  • A gyakorlatok kényelmes kivitelezéséhez elengedhetetlen, hogy a tornaszőnyeg kellően széles legyen, legalább 60 cm
  • Csúszásmentes kialakítás

A TheraBand tornaszőnyegek anyaga HDPE, azaz nagy sűrűségű polietilén, mely kiváló kémiai ellenálló képességgel rendelkezik, így a TheraBand tornaszőnyeg anyagszerkezete igen tartós. Kétféle vastagságban vásárolhatóak meg 1,5 cm illetve 2,5 cm vastag kivitelben.

A TheraBand tornaszőnyegek között található extra széles méretű is, mely 100 cm szélességgel rendelkezik. Így a gyakorlatot végző személy és a gyógytornász is kényelmesen elfér a tornaszőnyegen. Akkor is érdemes a széles 100 cm-es tornaszőnyeget választani, ha rendszeresen végzünk speciális, nagy területet igénylő gyakorlatokat. A TheraBand tornaszőnyegek mindkét oldalon csúszásmentes kialakítással rendelkeznek, így a gyakorlatot végző személy sem csúszik el a szőnyegen és a szőnyeg sem mozdul el a talajon a feladat végrehajtása közben. Bővebb információt a TheraBand tornaszőnyegekről itt talál.

GUMISZALAGOK, GIMNASZTIKAI LABDÁK, SOFT BALLOK, DYNAIR PÁRNÁK, KÉZI SÚLYZÓK, egyebek

Az alapvető eszközök közé sorolhatjuk a fenti termékeket, mellyel minden gyógytorna rendelőnek rendelkeznie kell. Ezekkel a termékekkel a leggyakrabban előforduló mozgásszervi problémák jelentős része kezelhető. A termékek kis helyigénnyel rendelkeznek. További előnye ezeknek a termékeknek, hogy a betegek könnyedén beszerezhetik a termékeket, így a gyakorlást otthon is könnyedén el tudják végezni, így gyorsabb fejlődés és gyógyulás várható.

Ezekből az eszközökből is érdemes minőségi terméket vásárolni, elsőre nagyobb befektetésnek tűnik ezek megvásárlása, de hosszabb távon mindenképpen megtérül.

Ajánlott termékek:

SPECIÁLIS TERMÉKEK

A speciálisabb termékek között olyan termékeket ajánlunk, melyeket érdemes beszereznünk (abban az esetben, ha több gyógytornász fog dolgozni a rendelőben, és) ha azt szeretnénk, hogy rendelőnk igazán korszerű és jól felszerelt legyen.

Instabil felszínek

Érdemes több és többféle kialakítású instabil felszínnel rendelkező eszközt beszereznünk, hogy eltérő keménységű és instabilitású felületen tudjuk kihívás elé állítani pácienseinket (a különböző kórképeknek) a rehabilitáció különböző szintjein.

Ha sportolókkal is foglalkozni fogunk, akkor mindenképpen érdemes beszereznünk egy Togu Jumpert.

Amennyiben idősebb vagy posztoperatív páciensekkel foglalkozunk inkább, akkor a hagyományos dinamikus ülőpárnák túl nagy instabilitást fognak adni a betegeknek, így ebben az esetben ajánlott a TheraBand stabilitás tréner család beszerzése, ahol 3 különböző instabilitási szinten tudjuk nyomon követni a páciensek fejlődését.

Cikk ajánló

Speciális súlyok

Amennyiben rendelőnkben sok aktív életet élő páciensünk van illetve sportolók is, akkor érdemes különböző kialakítású súlyokat is beszereznünk, ilyenek lehetnek a tépőzáras boka- és csuklósúlyok, a súlylabdák, illetve a medicinlabdák és a súlypárnák.

Váll problémák

Ha pácienseink (között rendszeresen előfordulnak) vállbetegek, akkor érdemes beszerezni egy TheraBand vállmobilizáló csigát, mellyel akár a műtétet követően a páciens saját maga tudja mobilizálni a vállát a gyógytornász által megtanított módon. Ennek is nagy előnye, hogy a páciens akár könnyedén beszerezheti a terméket és saját otthonában is végezheti a feladatokat a sikeresebb eredmények érdekében.

Alapvető termékek listája

Speciálisabb termékek listája

A szerzőről:

Oltványi Péter

Feleségem családi cégében dolgozni öröm és kihívás is egyben. A 25 éve alapított Thera-Team Kft. munkáját közel 10 éve segítem. Kislányom megszületése óta az a célom, hogy egy olyan megbízható, folyamatosan fejlődő, őszinte kollégákból álló és több család számára megélhetést biztosító céget építsek, ami a jövőben egy harmadik generációs családi vállalkozássá válik.

 

 

Thera-Team gyógytornász kedvezmény rendszer

Kifejezetten gyógytornászok számára alakítottuk ki kedvezmény rendszerünket 2019-ben azzal a céllal, hogy segítsük azokat a szakembereket, akik munkájuk során eszközeinket használják. Amennyiben magán gyógytorna rendelőt szeretne nyitni a jövőben, vagy a meglévő eszközeit szeretné lecserélni, vagy új terméket szeretne vásárolni munkájához, akkor érdemes csatlakoznia kedvezmény rendszerünkhöz, melynek segítségével kedvezményesen juthat hozzá az általunk forgalmazott termékekhez. A gyógytornász kedvezmény rendszerhez mindössze a lenti űrlapot kell kitölteni. Bővebb információt a programról, itt talál.

Tartalomhoz tartozó címkék: TheraBand

Keresés

Termékek Menü

Ezen a weboldalon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy javíthassuk a felhasználói élményt és jobb szolgáltatást nyújthassunk. Olvasd el az adatvédelmi szabályzatunkat, hogy erről többet megtudj, ennek segítségével bármikor megváltoztathatod a beállításaid. Felhívjuk továbbá a figyelmedet, hogy ez a webhely 1 vagy több Google szolgáltatást használ, továbbá információkat gyűjthet és tárolhat, beleértve többek között a Te látogatásodra vagy használati szokásaidra vonatkozó információkat. Az alábbi, a Google részére adott hozzájárulást tartalmazó szakaszban, a megfelelő lehetőségre kattintva megadhatod vagy megtagadhatod a hozzájárulást ahhoz, hogy a Google és annak harmadik féltől származó címkéi felhasználják az adataidat az alábbiakban megadott célokra. A weboldalon való böngészés folytatásával hozzájárulsz a sütik használatához.

98.35%
a vásárlók közül ajánlaná ismerősének ezt a boltot.
Elégedettség a bolttal:
Szállítási idő:
A bolt áttekinthetősége:
Ügyfélszolgálat/kommunikáció:
A(z) Thera-Team - Terápiás-és sporteszközök elnyerte az Árukereső Megbízható Bolt minősítését a vásárlók valós visszajelzései alapján.