gyakorlat
A nyújtás már több kontextusban is előkerült a blogbejegyzésekben, így a fontosságáról és pozitív hatásairól csak címszavakban beszélünk. A jelenlegi témánkban inkább arra összpontosítunk, hogy bemutassuk, hogyan tudjuk színesebbé tenni, fokozni, vagy épp megkönnyíteni ezt a folyamatot a gumiszalagok segítségével, ugyanis ebben is nagy segítségünkre szolgálhat az eszköz.
Olvasási idő: 6 perc
A koronavírus járvány kezdete óta sok ember munkavégzésének a formája megváltozott, ekkor ismerkedtünk meg legtöbben a home office fogalmával. A mostani energiaválságban ismét egyre több cég és hivatal dönt úgy, hogy előtérbe helyezi a home office lehetőségét. A nem megfelelően kialakított otthoni munkakörnyezetnek és a kevés mozgásnak egészségünkre nézve bizony igen negatív hatásai lehetnek. Most bemutatjuk, hogy miként tudod kialakítani az ideális home officet, valamint, hogy mikor és mennyit ajánlott mozogni, ha otthonról végzed a munkád.
Olvasási idő: 14 perc
A dome trainer nem más, mint egy félgömb alakú egyensúlyozó eszköz. Fő funkciója tehát, hogy instabil felületként szolgáljon a gyakorlatok elvégzése során. Az instabilitásról általában inkább az egyensúlyozásra, mintsem az erő és állóképesség fejlesztésére asszociálunk, most azonban az utóbbi szempontok alapján szeretnénk bemutatni az eszközt és egy kifejezetten felsőtest edzést is mutatunk az egyensúlyozó félgömbhöz.
Olvasási idő: 7 perc
A most egy 40 perces magas intenzitású (HIIT) edzés keretén belül szeretnénk bemutatni nektek, hogy milyen sokszínűen tudjuk alkalmazni a különböző súlyzókat. Összesen 16 gyakorlatot tartalmaz az edzésterv, és a megszokottaktól eltérően nem az idő, hanem az ismétlésszám lesz a meghatározó. A gyakorlatsort egyedi ismétlésszámokkal hajtjuk végre: először 80-tól haladunk visszafelé tízesével 10-ig, majd 10-től újra 80-ig, végig más-más gyakorlatokkal.
Edzés idő: 40 perc
Ebben a blog bejegyzésben található videóval azoknak szeretnénk kedvezni, akik egy egész testet megdolgoztató edzésre vágynak egy kis plusszal. A gumiszalagos gyakorlatokat köredzés keretébe foglaltuk, és mindezek mellett két zenés kihívással is bővítettük, hogy kiszakíthassunk minden sportolni vágyót a megszokás köreiből.
Olvasási idő: 26 perc
A krónikus boka instabilitásnak számos oka lehet, mint például egy megelőző sérülés, általános ízületi lazaság vagy izomzat nem megfelelő állapota. Bármelyik is álljon a háttérben, a tünetek nagyon hasonlóak. Bokafájdalom, állandó ismétlődő ficamok, rándulások, instabilitás érzet, félelem az eleséstől. Ennek a problémának a kezelése meglehetősen összetett, mostani szakmai cikkünkben ezeket a kezelések mutatjuk be.
Olvasási idő: 15 perc
Az SMR hengerezés nemrégiben még csak a gyógytornászok és a profi sportolók misztikus eszköze volt, de manapság szerencsére nagy teret hódított és széles körben használják a hobbisportolók is. Mostani cikkünkben azt mutatjuk be, hogy hogyan használd az SMR hengert a síelés alatt. De természetesen a videóban bemutatott gyakorlatokat az év minden napján is alkalmazhatod.
Olvasási idő: 24 perc
A téli időszak megannyi változatos lehetőséget kínál a megszokott edzésformák elhagyására, kinyitnak a sípályák és előkerülnek a lécek és a snowboardok. Ezzel együtt a hobbisportolók sajnos ritkán fordítanak figyelmet az egyik legfontosabb és egyben legsérülékenyebb pillére, a térdízületre. Hogyan lesz a térdízületből gyenge láncszem? A cikkben lévő videóban bemutatunk gyakorlatokat is, amivel felkészülhetsz a síszezonra.
Olvasási idő: 8 perc
A boka ízület elsődleges funkcióját tekintve egy mobil ízület kell hogy legyen, mind amellett, hogy stabilitása sem hanyagolható el. Mivel az ízület meglehetősen összetett, és nagy nyíróerőknek van kitéve számos problémája alakulhat ki. Ezért fontos hangsúlyt fektetni a boka megfelelő mozgástartományának megőrzésére. Mostani cikkünkben a leggyakrabban előforduló boka ízületet érintő mozgásszervi problémákat és azok okait gyűjtöttük össze.
Olvasási idő: 8 perc
A karácsonyi ünnepi időszakban mindenki hajlamos kissé megfeledkezni a megfelelő mennyiségű testmozgásról. Általában meg is nyugtatjuk magunkat azzal a kijelentéssel, hogy "úgyis egész nap rohangáltam, betudható egy maratonnak". Én már csak magamból kiindulva is mégis azt javaslom, hogy az ünnepek alatt és után is szakítsunk időt az edzésre, mert sokkal könnyebb fenntartani egy kondíciót, mint újraépíteni (fizikaliag és pszichikailag egyaránt). Most egy szuper 20 perces edzés mutatunk nektek, amihez eszköz sem kell.