A rossz tartás okozta fejfájás ellen, a kineziológiai tape segítségével
Néhány ember számára a fejfájás csak egy stresszesebb nap után jelentkezik, amit például a hosszú ideig tartó hangos zajok okozhatnak. Sokak számára azonban a fejfájás nem csak egy egyszeri kényelmetlenség, hanem rendszeresen jelen lévő probléma. Kinesiológiai tape használatával közelebb kerülhetünk a probléma megoldásához. Ebben a cikkben és videóban a kötött izmokat izomlazító ragasztási technikával fogjuk megtámogatni, ezáltal nem csak az izomfeszülést csökkentjük, hanem az ennek következtében kialakult fejfájást és fáradékonyságot is kezelhetjük.
Olvasási idő: 6 perc
A felső keresztezett szindróma
Sokunknál megfigyelhető a munkánkból vagy hétköznapi tevékenységeinkből eredő ún. felső keresztezett szindróma (upper crossed syndrome), melynek következtében nem csak olyan esztétikai problémákkal kell szembenéznünk, mint a domború hát, előre eső vállak és előre helyezett fejtartás, de mindezek következményeként a feszes és túlterhelt izmokkal és az ebből eredő fájdalmakkal is.
A felső keresztezett szindróma a váll körüli izmok egyensúlyának felbomlását jelenti, ami a váll-vállöv-nyaki régióban okoz problémákat. Ahogy fentebb már kitértünk rá, ez leginkább a mindennapi, megszokott tevékenyégeinkhez vezethető vissza, így inkább ebben keressük a miérteket. A magyarázat pedig rendkívül egyszerű, folyamatosan magunk előtt tevékenykedünk, és ez hatványozottan igaz az ülő munkát végző személyekre.
De mit jelent az izmok egyensúlyának felborulása? Ebben az esetben kétféle változás fog bekövetkezni: egyes izmaink kötötté válnak és megrövidülnek, míg az ellentétes oldalon lévők megnyúlnak és elgyengülnek. Tehát ha már bekövetkezett a baj és szembe kell néznünk a problémával, az alábbiak szerint kell eljárnunk: a kötött izmokat nyújtani és lazítani kell, a megnyúlt, legyengült izmokat pedig erősíteni.
A két csoport tagjai a teljesség igénye nélkül:
A kötött, megrövidült izmok:
- musculus pectoralis major et minor (nagy és kis mellizom)
- musculus levator scapulae (lapockaemelő izom)
- musculus sternocleidomastoideus (fejbiccentő izom)
- musculus suboccipitalis (nyaki feszítők)
- musculus subscapularis (lapocka alatti izom, amely a vállat stabilizálja)
- musculus latissimus dorsi (széles hátizom)
- musculus trapezius felső része
A megnyúlt, legyengült izmok:
- musculus longus colli (hosszú nyakizom, amely hajlítja a nyakat és a fejet)
- musculus serratus anterior (elülső fürészizom, amely fő működése a kar vízszintes fölé emelése)
- rhomboideus izmok (lapockaközelítő rombuszizmok)
- musculus trapezius alsó része
- a rotator köpeny hátsó része
Tippek a tartásjavításhoz
Az Amerikai Testtartás Intézet szerint a rossz testtartás a krónikus migrén egyik vezető tényezője lehet. A testtartás korrigálásához és a migrén tüneteinek javításához az intézet a következőket javasolja:
- Tarts szünetet: 30 percenként 20 másodpercnyi pihenéssel, például az asztal mellőli felállással vagy az asztal melletti nyújtózkodással sokat tehetsz testtartásodért.
- Testtartás emlékeztető: Helyezz egy tárgyat az asztaloddal szembe olyan helyre, amire könnyen rálátsz. Amikor ránézel erre a tárgyra ülj egyenesen! Ezzel a kis trükkel segíthetsz magadnak abban, hogy ne görnyedten üld végig az egész napot.
- A nyak izomzatának erősítése: érdemes erősítő gyakorlatokat végezni a nap során. Például állj a falnak háttal és helyezz egy kispárnát vagy törölközőt a fejed mögé. Óvatosan nyomd a fejed a párna irányába majd tartsd lenyomva 10 másodpercig. Ezt ismételd meg 5 alkalommal.
- Állítsd be a gerinced: Feküdj le úgy, hogy a hátad az ágy szélénél legyen. Helyezz egy párnát vagy törölközőt a nyakadba. Helyezd a fejed az ágy szélére és hagyd, hogy a gravitáció lehúzza azt. Ezzel támogathatod a nyak megfelelő görbéjét.
Kinesio tape használatával közelebb kerülhetünk a felső keresztezett szindróma probléma megoldásához. Az alábbi videóban a kötött izmokat izomlazító ragasztási technikával fogjuk megtámogatni, ezáltal nem csak az izomfeszülést csökkentjük, hanem az ennek következtében kialakult fejfájást és fáradékonyságot is kezelhetjük.
Fedezd fel a fájdalomcsökkentés hatékony és természetes módját a kineziológia tape segítségével! A fenti videókban láthatod, hogy a kineziológia tape könnyen alkalmazható, természetes gyógymód, amely segít ellazítani a feszült izmokat és javítani a vérkeringést.
Próbáld ki most, és élvezd a mindennapi stresszmentes életet! Rendelj most, és tedd az egészségedet az első helyre!
Ha tetszett a bejegyzés, iratkozz fel YouTube-csatornánkra, hogy ne maradj le a videós tartalmakról sem! És kövess minket a Facebook-on is, ahol rendszeresen megosztunk további hasznos tippeket!
Érdekelnek a kineziológiai tapek, de bizonytalan vagy, akkor segítünk! Látogass el budapesti márkaboltunkba, hétfőtől péntekig 8 és 16 óra között. Minden raktáron lévő terméket ki tudsz próbálni, kollégáink pedig szakmai segítséget nyújtanak neked a választásban.
Címünk: Thera-Team MÁRKABOLT, 1116 Budapest, Hauszmann Alajos utca 4. (Google maps link)
Telefon: +3630474-605
Érdekel a fejfájás téma bővebben, olvasd el korábbi cikkünket a témában:
Olvasnál még a témában? Összegyűjtöttük korábbi cikkeinket a kineziológiai tape témában:
- Mire jó a kineziológiai tapasz?
- Ragasszuk össze pontosan és szakszerűen, ami "szétesett"
- Kineziológiai tapasz alkalmazása a mozgásszervi megbetegedések körében
- A térd stabilizálása kineziológiai tape használatával - videóval
- A boka stabilizálása kineziológiai tape használatával - videóval
- A váll stabilizálása kineziológiai tape használatával - videóval
- Derékfájás és tartásjavítás - kineziológiai tape használatával - videóval
- Stressz tüneteinek enyhítése kinesio tape használatával - videóval
Olvasnál még a szerzőtől? Olvasnál még a témában? Összegyűjtöttük Szabó Eszter Réka korábbi cikkeit:
- Csak nőknek - otthoni edzés ötletek mini band szalaggal
- 23 gumiszalagos gyakorlat - kezdőknek és középhaladóknak
- 12 powerband gyakorlat kezdőknek és középhaladóknak
- 13 powerband gyakorlat haladóknak
- Powerband (gumipánt) - core edzés - videóval
- Powerband (gumipánt) - gyakorlatok alsó végtagra - videóval
- Powerband (gumipánt) - gyakorlatok felsőtestre - videóval
- Gumiszalagos edzésterv készítése holisztikus koncepcióval (videó),
- Nyújtás gumiszalaggal - 18 gyakorlattal
- Gumiszalagos gyakorlatok kiegészítőkkel - videó
A szerzőről:
Szabó Eszter Réka
Tanulmányaimat jórészt a Fitness Akadémián végeztem, akkor már több éves sportmúlttal a hátam mögött. Személyi edzőként és csoportos óraadóként nem csak az általános edzettségre fektetek nagy hangsúlyt, de a prevencióra és a rehabilitációra is. A mozgás és a sport elkötelezett hívének tartom magam, így szívesen kínálok segítséget mindazoknak, akik bizonytalanok, nem rendelkeznek kellő információval egy adott területen vagy hiányzik a kellő motiváció. Ha egészségesebb életre vágysz, érjük el együtt a céljaidat:
E-mail: szabo.eszter.reka[kukac]gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com#sleszterreka.szabo/
Szabó Eszter Réka